7
فرمانداري نير - اخبار > قیام 15 خرداد پیوند مستحکم ملت و امام خمینی (ره) بود.
سال نود و هفت «سال حمایت از کالای ایرانی»


  چاپ        ارسال به دوست

فرماندار نیر

قیام 15 خرداد پیوند مستحکم ملت و امام خمینی (ره) بود.

🔹️مهدی احمدی فرماندار شهرستان نیر بمناسبت گرامیداشت 15 خرداد طی مصاحبه ای  با خبرنگار خبرگزاری فارس در اردبیل گفت: قیام 15 خرداد را متن مردم با انگيزه اسلامی و با انگيزه عشق به روحانيت و با انگيزه عشق و ايمان به امام خودشان به وجود آوردند و ستون فقرات حادثه 15 خرداد علاقه به اسلام و امام بود و مردم بودند كه اين حركت را ميدان دادند و به وجود آوردند. پس آنچه در 15 خرداد به وجود آمد، عبارت بود از پيوند مستحكم ملت و امام آن هم به بركت اسلام اتفاق افتاد.

 وی درادامه گفت: در تاريخچه زندگی سراسر حماسه و مبارزه امام خمينی (ره) عليه رژيم پهلوی و حاميان امريكايی  و صهيونيستی آن، نهضت 15 خرداد 1342 يك نقطه عطف محسوب مي‌شود، به طوری كه انقلاب اسلامی ايران را تداوم نهضت 15 خرداد مي‌دانند.

🔹️احمدی درادامه گفت: قيام 15 خرداد، مبارزه‌ای بود كه سه عنصر اسلام، امام خمينی و مردم، پايه‌ها و عوامل اصلی تشكيل آن بودند.

 🔹️ازمهمترین ویژگی های قیام 15 خرداد این بود که نهضتی كه به رهبری امام خمينی در مقام مرجعيت در 1341 از درون حوزه علميه قم آغاز شد، هرچند در پانزدهم خرداد 1342 به صورت بيرحمانه‌ای توسط رژيم سركوب شد، اما نابود نشد، بلكه بذری شد كه در خاك سرزمين افشانده گشت و پس از پانزده سال كه مردم مسلمان ايران با تحمل سختی‌ها و مرارتها آن را با اشك و خون آبياری كردند، سرانجام در بيست و دوم بهمن 1357 سر از خاك برآورد و سبز گشت و شكوفه كرد و ثمر داد.


١٣:٣٣ - دوشنبه ١٥ خرداد ١٣٩٦    /    شماره : ٢٤٣٢٥    /    تعداد نمایش : ٢٢٦


نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر:
 

خروج
پیوندها

تمامی حقوق این سایت متعلق به استانداری اردبیل می باشد.